19Taekwondo Eski Başarılar0 bin lisanslı sporcuya ulaşan Türk Taekwondosunun Avrupa ve Dünyadaki tartışılmaz yeri artık hepimizce malum. Geçtiğimiz senelerdeki turnuva ve şampiyonalardaki Avrupa, Dünya şampiyonlukları ve Olimpiyatlardaki madalyalar bunun isbatı. 1986 yılından bu yana Kore tekelinde olan birincilik kürsüsü artık yeni sahibini buldu. Taekwondo Milli Takımlarımız halkımızın gururu olmaya devam ediyor ve edeceğinin sinyallerinide veriyor.
1500'den fazla antrenör, 3000'e yakın hakem ve 188 000 lisanslı sporcusu ile büyük bir camia olan Türk Taekwondosu futboldan sonraki en büyük spor branşı oldu.
Diğer branşlar devşirme sporcularla küçük başarılar peşinde koşarken Taekwondo sporcu ve antrenörlerine yurtduşuından teklifler yağıyor. Hakemlerimiz gittikleri uluslararası organizasyonlarda hayranlıkla izleniyor.

Türk Taekwondosunun bugünlere gelmesindeki büyük emeği geçen sporcularımız ve antrenörlerimiz federasyonumuzun 2000 yılında bilgisayarla çalışmaya başlayan ilk amatör federasyon olmasından sonra düzenli bir şekilde istatistiklenmiş ve internet veya yazılı basın yoluyla duyurularak halkımızla paylaşılmıştır.
Ancak 2000 yılı öncesi için internet ve yazılı basında herhangi bir arşiv veya haber bulmak oldukça zor.

TurkTKD.com bugünkü başarılarımızın mimarları için 2000 yılı ve öncesine ait kapsamlı bir çalışma yaptı. 1976 yılından bu yana ulaşabildiğimiz kayıtlara dayanarak yaptığımız çalışmada Uluslararası turnuva ve şampiyonalarda şampiyon olmuş veya dereceye girmiş sporcularımızın listesini çıkardı.  

Bugünkü başarılarımızın mimarları için yaptığımız araştırma:


Uluslararası Şampiyonalarda Derece Elde Eden Sporcularımız 

Olimpiyatlar 



 » Şampiyonlar

2000 yılına kadar Olimpiyat Şampiyonluğu kazanan Sporcumuz yoktur.....
Taekwondo 88 Seul ve 92 Barselona Olimpiyatlarında Gösteri Sporu olarak yer aldı. 96 Atlanta Olimpiyatlarında yer almayan taekwondo 2000 Sidney Olimpiyatlarıyla birlikte ana sporlardan birisi olarak Olimpiyatlarda yer almıştır....

 » Diğer Dereceler

Olimpiyat Oyunlarında Madalya Kazanan Sporcularımız
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori Madalya
 Cengiz YAĞIZ
 17.09.1988 SEOUL - GÜNEY KORE
 ERKEKLER Gümüş
 Züleyha TAN
  17.09.1988 SEOUL - GÜNEY KORE BAYANLAR Gümüş
 Metin ŞAHİN
  17.09.1988 SEOUL - GÜNEY KORE ERKEKLER Bronz
Ekrem BOYALI 27.07-09.08.1992 1992 BARSELONA-İSPANYA ERKEKLER Gümüş
Ayşegül ERGİN BOYALI 27.07-09.08.1992 1992 BARSELONA-İSPANYA BAYANLAR Gümüş
Arzu TAN SAYAN 27.07-09.08.1992 1992 BARSELONA-İSPANYA BAYANLAR Bronz

Dünya Şampiyonaları 



 » Şampiyonlar

  Dünya Şampiyonlarımız   Büyükler
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori
Yılmaz HELVACIOĞLU 20-23.10.1983 DANİMARKA ERKEKLER
Tennur YERLİSU 07-11.10.1987 İSPANYA BAYANLAR
Arzu Tan SAYAN 28.10-03.11.1991 YUNANİSTAN BAYANLAR
Hamide BIKCIN TOSUN 27-21.11.1995 FİLİPİNLER BAYANLAR
Cihat KUTLUCA 27-21.11.1995 FİLİPİNLER ERKEKLER
     
     
      Gençler
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori
Yasin BAŞTUĞ 09-13.09.1998 İstanbul - TÜRKİYE ERKEKLER
Ayşenur TAŞBAKAN 09-13.09.1998 İstanbul - TÜRKİYE BAYANLAR
Emel MAZILI 09-13.09.1998 İstanbul - TÜRKİYE BAYANLAR

 » Diğer Dereceler

Dünya Şampiyonalarında Madalya Kazanan Sporcularımız
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori Madalya
Turgut UÇAN 20-23.10.1983 DANİMARKA ERKEKLER Gümüş
Ahmet ERCAN 20-23.10.1983 DANİMARKA ERKEKLER Bronz
Metin ŞAHİN 04-08.09.1985 KORE ERKEKLER Gümüş
Ahmet ERCAN 04-08.09.1985 KORE ERKEKLER Gümüş
Cengiz YAĞIZ 04-08.09.1985 KORE ERKEKLER Bronz
Şakir BEZCİ 07-11.10.1987 İSPANYA ERKEKLER Gümüş
Züleyha TAN 07-11.10.1987 İSPANYA BAYANLAR Bronz
Mustafa ELMALI 07-11.10.1987 İSPANYA ERKEKLER Bronz
Turgut UÇAN 05-14.10.1989 KORE ERKEKLER Gümüş
Nusret RAMAZANOĞLU 05-14.10.1989 KORE ERKEKLER Gümüş
Harun ATEŞ 05-14.10.1989 KORE ERKEKLER Bronz
Ayşin HAKTANIR 05-14.10.1989 KORE BAYANLAR Bronz
Şeyda ŞEREFOĞLU 05-14.10.1989 KORE BAYANLAR Bronz
Ayşe ALKAYA 05-14.10.1989 KORE BAYANLAR Bronz
Gülnur YERLİSU 28.10-03.11.1991 YUNANİSTAN BAYANLAR Gümüş
Döndü ŞAHİN 28.10-03.11.1991 YUNANİSTAN BAYANLAR Gümüş
Ayşegül ERGİN 28.10-03.11.1991 YUNANİSTAN BAYANLAR Gümüş
Ekrem BOYALI 28.10-03.11.1991 YUNANİSTAN ERKEKLER Bronz
Metin ŞAHİN 28.10-03.11.1991 YUNANİSTAN ERKEKLER Bronz
Nuray DELİKTAŞ 19-21.08.1993 A.B.D BAYANLAR Gümüş
Ali ŞAHİN 19-21.08.1993 A.B.D ERKEKLER Gümüş
Gonca GÜLER 19-21.08.1993 A.B.D BAYANLAR Bronz
Gülnur YERLİSU 19-21.08.1993 A.B.D BAYANLAR Bronz
Musatafa DAĞDELEN 19-21.08.1993 A.B.D ERKEKLER Bronz
Nuray DELİKTAŞ 27-21.11.1995 FİLİPİNLER BAYANLAR Bronz
İnci TAŞYÜREK 27-21.11.1995 FİLİPİNLER BAYANLAR Bronz
Ekrem BOYALI 19-23.11.1997 HONG KONG ERKEKLER Gümüş
Nazım YILMAZ 19-23.11.1997 HONG KONG ERKEKLER Bronz
Ahmet EVCİMEN 02-06.06.1999 KANADA ERKEKLER Gümüş
Bahri TANRIKULU 02-06.06.1999 KANADA ERKEKLER Gümüş
Yasin YAĞIZ 02-06.06.1999 KANADA ERKEKLER Gümüş
Kadriye SELİMOĞLU 02-06.06.1999 KANADA BAYANLAR Bronz
Filiz Nur AYDIN 02-06.06.1999 KANADA BAYANLAR Bronz
Cahit Erkan NOKAY 09-13.09.1998 TÜRKİYE ERKEKLER Gümüş
Tolga ÖRS 09-13.09.1998 TÜRKİYE ERKEKLER Bronz
Mehtap ÖZ 09-13.09.1998 TÜRKİYE BAYANLAR Bronz

Dünya Kupaları 



 » Şampiyonlar

  Dünya Kupası Birincileri    
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori
Şakir BEZCİ 22-25.02.1989 MISIR ERKEKLER
Zeynep MURAT 14-16.04.2000 Lyon-FRANSA BAYANLAR
     

» Diğer Dereceler

Dünya Kupalarında Madalya Kazanan Sporcularımız
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori Derece
Ali ŞAHİN 22-25.02.1989 MISIR ERKEKLER 2
Sinan GÖNÜLRAZI 22-25.02.1989 MISIR ERKEKLER 3
Osman Şenel ÖZSOY 22-25.02.1989 MISIR ERKEKLER 3
Harun ATEŞ 22-25.02.1989 MISIR ERKEKLER 3
Cihat KUTLUCA 09-11.11.1990 İSPANYA ERKEKLER 3
Bekir YERLİSU 09-11.11.1990 İSPANYA ERKEKLER 3
Sinan GÖNÜLRAZI 09-11.11.1990 İSPANYA ERKEKLER 3
İbrahim ÖZDEMİR 09-11.11.1990 İSPANYA ERKEKLER 3
Ekrem BOYALI 16-18.08.1991 YUGOSLAVYA ERKEKLER 2
Bekir YERLİSU 16-18.08.1991 YUGOSLAVYA ERKEKLER 3
Ekrem BOYALI 21-23.07.1994 CAYMAN ADALARI ERKEKLER 2
Aylin YAZICI 21-23.07.1994 CAYMAN ADALARI BAYANLAR 3
Nuray DELİKTAŞ 21-23.07.1994 CAYMAN ADALARI BAYANLAR 3
Mert TUNCER 21-23.07.1994 CAYMAN ADALARI ERKEKLER 3
Ahmet EVCİMEN 21-23.07.1994 CAYMAN ADALARI ERKEKLER 3
Mert TUNCER 05.-07.06.1998 ALMANYA ERKEKLER 2
Bekir AYDIN 05-07.06-1998 ALMANYA ERKEKLER 2
Döndü GÜVENÇ 05-07.06-1998 ALMANYA BAYANLAR 3
Döndü GÜVENÇ 14-16.04.2000 Lyon - FRANSA BAYANLAR 2
Ayşenur TAŞBAKAN 14-16.04.2000 Lyon - FRANSA BAYANLAR 3
Ertan BAŞTUĞ 14-16.04.2000 Lyon - FRANSA ERKEKLER 3
Bekir AYDIN 14-16.04.2000 Lyon - FRANSA ERKEKLER 3

Avrupa Şampiyonaları 



 » Şampiyonlar

  Avrupa Şampiyonlarımız   Büyükler
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori
Murat GÜLLÜ 22-23.05.1976 İSPANYA ERKEKLER
Tennur YERLİSU 23-26.09.1982 İTALYA BAYANLAR
Nurten YALÇINKAYA 23-26.09.1982 İTALYA BAYANLAR
Tennur YERLİSU 26-28.10.1984 ALMANYA BAYANLAR
Halit AVCI 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER
Necla DEMİREL 03-05.10.1986 AVUSTURYA BAYANLAR
Züleyha TAN 03-05.10.1986 AVUSTURYA BAYANLAR
Metin ŞAHİN 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER
Harun ATEŞ 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER
Osman Şenel ÖZSOY 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER
Nusret RAMAZANOĞLU 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER
Sultan DEMİR 26-29.05.1988 ANKARA BAYANLAR
Sibel DİNÇER 26-29.05.1988 ANKARA BAYANLAR
Züleyha TAN 26-29.05.1988 ANKARA BAYANLAR
Metin ŞAHİN 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER
Ali ŞAHİN 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER
Behice Arzu CEYLAN 16-21.11.1990 DANİMARKA BAYANLAR
Serpil GÜR 16-21.11.1990 DANİMARKA BAYANLAR
Ziyade BOZTEPE 16-21.11.1990 DANİMARKA BAYANLAR
Gülnur YERLİSU 22-24.05.1992 İSPANYA BAYANLAR
Nuray DELİKTAŞ 22-24.05.1992 İSPANYA BAYANLAR
Tuğgen GEDİK 28-30.10.1994 HIRVATİSTAN BAYANLAR
Sedat BEKDEMİR 23-25.10.1998 HOLLANDA ERKEKLER
Mert TUNCER 23-25.10.1998 HOLLANDA ERKEKLER
Hamide BIKCIN TOSUN 04-07.05.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR
Ayşenur TAŞBAKAN 04-07.05.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR
Bekir AYDIN 04-07.05.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER
Bahri TANRIKULU 04-07.05.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER
 
      Gençler
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori
Harun ATEŞ 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER
Zekeriya KOÇAK 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER
Mehmet ÖZBAŞ 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER
Ercan ÖZHAN 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER
İbrahim İPEK 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER
Sinan GÖNÜLRAZI 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER
Memduh BABAT 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER
Kadir YAĞIZ 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER
Ekrem BOYALI 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER
Hüseyin KAHRAMAN 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER
İbrahim ÖZTÜRK 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER
Mustafa BAŞ 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER
Metin DURMAZ 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER
Kadir YAĞIZ 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER
Süleyman ŞAHİN 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER
Ahmet EVCİMEN 03-04.10.1992 FRANSA ERKEKLER
Nedim TÜRK 03-04.10.1992 FRANSA ERKEKLER
Hamide BIKCIN TOSUN 08-10.07.1994 ROMANYA BAYANLAR
Ebra KOLCU 08-10.07.1994 ROMANYA BAYANLAR
İnci TAŞYÜREK 08-10.07.1994 ROMANYA BAYANLAR
Uğur YILMAZ 08-10.07.1994 ROMANYA ERKEKLER
Kadriye SELİMOĞLU 03-05.05.1996 HIRVATİSTAN BAYANLAR
Ayşegül  KORUN 03-05.05.1996 HIRVATİSTAN BAYANLAR
Şule TÜRE 04-07.09.1997 YUNANİSTAN BAYANLAR
     
      Poomse
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori
Seyfullah KİM 16-17.09.1995 RUSYA 41+ yaş
Mevlüt PEKCAN 19-21.09.1997 Antalya - TÜRKİYE 15-17 yaş
Mustafa YILMAZ 19-21.09.1997 Antalya - TÜRKİYE 31-40 yaş
Seyfullah KİM 19-21.09.1997 Antalya - TÜRKİYE 41+ yaş
Çiğdem TOPÇUOĞLU 19-21.09.1997 Antalya - TÜRKİYE 31-40 yaş
Seyfullah KİM 23-24.10.1994 DANİMARKA 41+ yaş
     

 » Diğer Dereceler

Avrupa Şampiyonalarında Madalya Kazanan Sporcularımız   Büyükler
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori Madalya
Kaya KIRAÇ 22-23.05.1976 İSPANYA ERKEKLER Gümüş
Osman KARA 22-23.05.1976 İSPANYA ERKEKLER Gümüş
Adnan YILMAZ 20-22.20.1978 ALMANYA ERKEKLER Gümüş
Adnan YILMAZ 14-17.10.1980 DANİMARKA ERKEKLER Gümüş
Ahmet ERCAN 23-26.09.1982 İTALYA ERKEKLER Gümüş
Celal ADA 23-26.09.1982 İTALYA ERKEKLER Bronz
Ünal BULUT 23-26.09.1982 İTALYA ERKEKLER Bronz
Cengiz YAĞIZ 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER Gümüş
Metin ŞAHİN 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER Gümüş
Nusret RAMAZANOĞLU 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER Gümüş
Ahmet ERCAN 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER Bronz
Turgut UÇAN 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER Bronz
Turgut UÇAN 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER Gümüş
Ahmet ERCAN 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER Gümüş
Sema KAYA 03-05.10.1986 AVUSTURYA BAYANLAR Gümüş
Harun ATEŞ 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER Gümüş
Şakir BEZCİ 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER Gümüş
Cengiz YAĞIZ 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER Bronz
Ali ŞAHİN 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER Bronz
Aytül UÇAN 03-05.10.1986 AVUSTURYA BAYANLAR Bronz
Metin ŞAHİN 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER Gümüş
Cengiz YAĞIZ 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER Gümüş
Ali ŞAHİN 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER Gümüş
Emine GÜLER 26-29.05.1988 ANKARA BAYANLAR Gümüş
Şakir BEZCİ 26-29.05.1988 ANKARA ERKEKLER Bronz
Şeyda ŞEREFOĞLU 26-29.05.1988 ANKARA BAYANLAR Bronz
Cihat KUTLUCA 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER Gümüş
Sadık OFLU 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER Gümüş
Osman Şenel ÖZSOY 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER Gümüş
Mine ARDUÇ 16-21.11.1990 DANİMARKA BAYANLAR Gümüş
Ekrem BOYALI 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER Bronz
Döndü ŞAHİN 16-21.11.1990 DANİMARKA BAYANLAR Bronz
Sibel DİNÇER 16-21.11.1990 DANİMARKA BAYANLAR Bronz
Şeyda ŞEREFOĞLU 16-21.11.1990 DANİMARKA BAYANLAR Bronz
Havva YAHŞİ 16-21.11.1990 DANİMARKA BAYANLAR Bronz
Harun ATEŞ 22-24.05.1992 İSPANYA ERKEKLER Gümüş
Sedat BEKDEMİR 22-24.05.1992 İSPANYA ERKEKLER Gümüş
Kadir YAĞIZ 22-24.05.1992 İSPANYA ERKEKLER Gümüş
Ekrem BOYALI 22-24.05.1992 İSPANYA ERKEKLER Gümüş
Arzu Tan SAYAN 22-24.05.1992 İSPANYA BAYANLAR Gümüş
Cezmi KIZILAY 22-24.05.1992 İSPANYA BAYANLAR Bronz
Ayşegül ERGİN 28-30.10.1994 HIRVATİSTAN BAYANLAR Gümüş
Mert TUNCER 28-30.10.1994 HIRVATİSTAN ERKEKLER Gümüş
Cihat KUTLUCA 28-30.10.1994 HIRVATİSTAN ERKEKLER Gümüş
Ahmet EVCİMEN 28-30.10.1994 HIRVATİSTAN ERKEKLER Gümüş
Abbe KIVRIK 24-27.20.1996 FİNLANDİYA BAYANLAR Bronz
Harun ATEŞ 24-27.20.1996 FİNLANDİYA ERKEKLER Gümüş
Sedat BEKDEMİR 24-27.20.1996 FİNLANDİYA ERKEKLER Gümüş
Ekrem BOYALI 24-27.20.1996 FİNLANDİYA ERKEKLER Gümüş
Aylin YAZICI 24-27.20.1996 FİNLANDİYA BAYANLAR Gümüş
Erol BAYRAKÇI 24-27.20.1996 FİNLANDİYA ERKEKLER Bronz
Kadriye SELİMOĞLU 24-27.20.1996 FİNLANDİYA BAYANLAR Bronz
Hatice METİN 24-27.20.1996 FİNLANDİYA BAYANLAR Bronz
Döndü GÜVENÇ 23-25.10.1998 HOLLANDA ERKEKLER Gümüş
Ertan BAŞTUĞ 23-25.10.1998 HOLLANDA ERKEKLER Gümüş
Yasin YAĞIZ 23-25.10.1998 HOLLANDA ERKEKLER Gümüş
Döndü GÜVENÇ 23-25.10.1998 HOLLANDA BAYANLAR Gümüş
Bahri TANRIKULU 23-25.10.1998 HOLLANDA ERKEKLER Bronz
Bekir AYDIN 23-25.10.1998 HOLLANDA ERKEKLER Bronz
Serap ÖZTÜRK 23-25.10.1998 HOLLANDA BAYANLAR Bronz
Mert TUNCER 04-07.05.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER Bronz
Yasin YAĞIZ 04-07.05.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER Bronz
Kadriye SELİMOĞLU 04-07.05.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR Bronz
Zeynep MURAT 04-07.05.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR Bronz
 
      Gençler
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori Madalya
Orhan SÜER 23-26.09.1982 İTALYA ERKEKLER Gümüş
Noyan SAĞNAK 23-26.09.1982 İTALYA ERKEKLER Bronz
Necmettin PEKER 23-26.09.1982 İTALYA ERKEKLER Bronz
Şenol USLU 26-28.10.1984 ALMANYA ERKEKLER Bronz
Mustafa ELMALI 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER Gümüş
İbrahim ÖZTÜRK 03-05.10.1986 AVUSTURYA ERKEKLER Bronz
Özcan YILMAZ 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER Gümüş
Hakan ATAY 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER Bronz
Yunus ALTUNTAŞ 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER Bronz
Atilla DÖNMEZ 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER Bronz
Mustafa DAĞDELEN 16-21.11.1990 DANİMARKA ERKEKLER Bronz
Yaşar NART 03-04.10.1992 FRANSA ERKEKLER Gümüş
Gonca GÜLER 03-04.10.1992 FRANSA BAYANLAR Gümüş
Tuğgen GEDİK 03-04.10.1992 FRANSA BAYANLAR Gümüş
Varol TUTAL 03-04.10.1992 FRANSA ERKEKLER Bronz
Feridun TEKNİKALP 03-04.10.1992 FRANSA ERKEKLER Bronz
Semiha DOLAŞIR 03-04.10.1992 FRANSA BAYANLAR Bronz
Hakime ÖZKÖROĞLU 08-10.07.1994 ROMANYA BAYANLAR Gümüş
Salih YILDIRIM 08-10.07.1994 ROMANYA ERKEKLER Gümüş
Yavuz SAYAN 08-10.07.1994 ROMANYA ERKEKLER Gümüş
Bekir AYDIN 08-10.07.1994 ROMANYA ERKEKLER Gümüş
Özgür ÇELİKOĞLU 08-10.07.1994 ROMANYA ERKEKLER Bronz
Uğur BİLGEN 08-10.07.1994 ROMANYA ERKEKLER Bronz
Tolga EROL 03-05.05.1996 HIRVATİSTAN ERKEKLER Gümüş
Hüseyin DİRİK 03-05.05.1996 HIRVATİSTAN ERKEKLER Gümüş
Ersin KAR 03-05.05.1996 HIRVATİSTAN ERKEKLER Gümüş
Songül ÖZKOÇ 03-05.05.1996 HIRVATİSTAN BAYANLAR Bronz
Baykal ÖLMEZ 04-07.09.1997 YUNANİSTAN ERKEKLER Gümüş
Özlem MERCAN 04-07.09.1997 YUNANİSTAN BAYANLAR Bronz
Ümit KÖSE 04-07.09.1997 YUNANİSTAN ERKEKLER Bronz
 
      Poomse
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori Madalya
Kartal ÖNGEL 16-17.09.1995 RUSYA 15-17 yaş Gümüş
Veysel DÖŞÜÇUKUR 19-21.09.1997 TÜRKİYE 18-30 yaş Gümüş
Gül İNAN 19-21.09.1997 TÜRKİYE 15-17 yaş Gümüş
Tülin GÜCÜN 19-21.09.1997 TÜRKİYE 18-30 yaş Bronz
Tülin GÜCÜN 19-21.09.1997 TÜRKİYE SENKRON Gümüş
Nesibe ALTUN 19-21.09.1997 TÜRKİYE SENKRON Gümüş
Nafia KILIÇ 19-21.09.1997 TÜRKİYE SENKRON Gümüş
Nevin BAŞ 23-24.10.1999 DANİMARKA 41+ yaş Gümüş
Mustafa YILMAZ 23-24.10.1999 DANİMARKA SENKRON Bronz
Veysel DÖŞÜÇUKUR 23-24.10.1999 DANİMARKA SENKRON Bronz
Zeynel ÇELİK 23-24.10.1999 DANİMARKA SENKRON Bronz
Nafia KILIÇ 23-24.10.1999 DANİMARKA SENKRON Bronz
Züleyha DEVECİ 23-24.10.1999 DANİMARKA SENKRON Bronz
Gül İNAN 23-24.10.1999 DANİMARKA SENKRON Bronz

Avrupa Kupaları 



 » Şampiyonlar

Avrupa Kupalarında Elde Edilen Dereceler
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori Derece Genel
Kadriye SELİMOĞLU 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN BAYANLAR 2 1
Nuray DELİKTAŞ 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN BAYANLAR 2 1
Sibel GEZER 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN BAYANLAR 2 1
Arzu ER 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN BAYANLAR 2 1
Mert TUNCER 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN ERKEKLER 3 1
Ahmet EVCİMEN 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN ERKEKLER 3 1
Bekir AYDIN 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN ERKEKLER 3 1
İbrahim TAYLAN 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN ERKEKLER 3 1
Gülnur YERLİSU 04-06.06.1993 RUSYA BAYANLAR 1 1
Abbe KIVRIK 04-06.06.1993 RUSYA BAYANLAR 1 1
Arzu Tan SAYAN 04-06.06.1993 RUSYA BAYANLAR 1 1
Şenay ŞAHİN 04-06.06.1993 RUSYA BAYANLAR 1 1
Murat Oğuz KITAY 04-06.06.1993 RUSYA ERKEKLER 2 1
Ali ŞAHİN 04-06.06.1993 RUSYA ERKEKLER 2 1
Ekrem BOYALI 04-06.06.1993 RUSYA ERKEKLER 2 1
Sinan GÖNÜLRAZI 04-06.06.1993 RUSYA ERKEKLER 2 1
 

» Diğer Dereceler

Avrupa Kupalarında Elde Edilen Dereceler
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori Derece Genel
Kadriye SELİMOĞLU 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN BAYANLAR 2 1
Nuray DELİKTAŞ 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN BAYANLAR 2 1
Sibel GEZER 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN BAYANLAR 2 1
Arzu ER 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN BAYANLAR 2 1
Mert TUNCER 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN ERKEKLER 3 1
Ahmet EVCİMEN 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN ERKEKLER 3 1
Bekir AYDIN 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN ERKEKLER 3 1
İbrahim TAYLAN 17-18.05.1997 HIRVATİSTAN ERKEKLER 3 1
Gülnur YERLİSU 04-06.06.1993 RUSYA BAYANLAR 1 1
Abbe KIVRIK 04-06.06.1993 RUSYA BAYANLAR 1 1
Arzu Tan SAYAN 04-06.06.1993 RUSYA BAYANLAR 1 1
Şenay ŞAHİN 04-06.06.1993 RUSYA BAYANLAR 1 1
Murat Oğuz KITAY 04-06.06.1993 RUSYA ERKEKLER 2 1
Ali ŞAHİN 04-06.06.1993 RUSYA ERKEKLER 2 1
Ekrem BOYALI 04-06.06.1993 RUSYA ERKEKLER 2 1
Sinan GÖNÜLRAZI 04-06.06.1993 RUSYA ERKEKLER 2  

Balkan Şampiyonaları 



 » Şampiyonlar

  Balkan Şampiyonlarımız    
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori
Emine GÜLER 13-15.09.1996 TÜRKİYE BAYANLAR
Ayşegül KORUN 13-15.09.1996 TÜRKİYE BAYANLAR
Hakime ÖZKÖROĞLU 13-15.09.1996 TÜRKİYE BAYANLAR
Arzu ER 13-15.09.1996 TÜRKİYE BAYANLAR
Abbe KIVRIK 13-15.09.1996 TÜRKİYE BAYANLAR
Nazım YILMAZ 13-15.09.1996 TÜRKİYE ERKEKLER
Süleyman BAŞAR 13-15.09.1996 TÜRKİYE ERKEKLER
Sedat BEKDEMİR 13-15.09.1996 TÜRKİYE ERKEKLER
Ekrem BOYALI 13-15.09.1996 TÜRKİYE ERKEKLER
Ali ERGİN 13-15.09.1996 TÜRKİYE ERKEKLER
Bekir AYDIN 13-15.09.1996 TÜRKİYE ERKEKLER
Sabri BAKIR 13-15.09.1996 TÜRKİYE ERKEKLER
Atilla BOLTÜRK 13-15.09.1996 TÜRKİYE ERKEKLER
Emine GÜLER 20-22.06.1997 YUNANİSTAN BAYANLAR
Kadriye SELİMOĞLU 20-22.06.1997 YUNANİSTAN BAYANLAR
Nazım YILMAZ 20-22.06.1997 YUNANİSTAN ERKEKLER
Ekrem BOYALI 20-22.06.1997 YUNANİSTAN ERKEKLER
Yasin YAĞIZ 20-22.06.1997 YUNANİSTAN ERKEKLER
Ahmet EVCİMEN 20-22.06.1997 YUNANİSTAN ERKEKLER
Serdar TUTKUN 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA ERKEKLER
Sedat BEKDEMİR 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA ERKEKLER
Erol BAYRAKÇI 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA ERKEKLER
Nuray DELİKTAŞ 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA BAYANLAR
Emel MAZILI 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA BAYANLAR
Sibel GEZER 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA BAYANLAR
Kadriye SELİMOĞLU 19-20.02.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR
Filiz Nur AYDINI 19-20.02.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR
A.Kadir DOLAŞ 19-20.02.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER
Ertan BAŞTUĞ 19-20.02.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER
Ali MARAŞ 19-20.02.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER
Ali ÖZEN 19-20.02.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER
     

» Diğer Dereceler

Balkan Şampiyonalarında Madalya Kazanan Sporcularımız
Adı Soyadı Tarih Yer Kategori Madalya
Sevda TEKİN 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Gümüş
Kadriye SELİMOĞLU 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Gümüş
Seda YANARTAŞ 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Gümüş
Gülbeyaz ARSLAN 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Gümüş
Hatice METİN 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Gümüş
Fatma YILDIZ 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Gümüş
Aysen ÖZTÜRK 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Gümüş
Sair KÜTÜK 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE ERKEKLER Gümüş
Harun ATEŞ 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE ERKEKLER Gümüş
Ahmet EVCİMEN 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE ERKEKLER Gümüş
Erol BAYKAN 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE ERKEKLER Gümüş
Halil DEMİR 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE ERKEKLER Gümüş
Ayşe BOZKURT 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Bronz
Döndü GÜVENÇ 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Bronz
Zerrin DOĞAN 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Bronz
Songül ÖZKOÇ 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE BAYANLAR Bronz
Yavuz SAYAN 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE ERKEKLER Bronz
İlhan ZARARLI 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE ERKEKLER Bronz
Taner KIZILASLAN 13-15.09.1996 Bursa-TÜRKİYE ERKEKLER Bronz
Şenay ŞAHİN 20-22.06.1997 YUNANİSTAN BAYANLAR Gümüş
Abbe KIVRIK 20-22.06.1997 YUNANİSTAN BAYANLAR Gümüş
Uğur ALPASLAN 20-22.06.1997 YUNANİSTAN ERKEKLER Gümüş
Fuat ÖZÇELİK 20-22.06.1997 YUNANİSTAN ERKEKLER Gümüş
Volkan YURT 20-22.06.1997 YUNANİSTAN ERKEKLER Gümüş
Arzu ER 20-22.06.1997 YUNANİSTAN BAYANLAR Bronz
İbrahim TAYLAN 20-22.06.1997 YUNANİSTAN ERKEKLER Bronz
Ayşegül KORUN 20-22.06.1997 YUNANİSTAN BAYANLAR Gümüş
Dilek TEKBAŞ 20-22.06.1997 YUNANİSTAN BAYANLAR Gümüş
Mustafa UZUN 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA ERKEKLER Gümüş
Hüseyin TOPRAK 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA ERKEKLER Gümüş
Erdal AYDEMİR 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA ERKEKLER Gümüş
Mesut GERDAN 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA ERKEKLER Gümüş
Mehtap ÖZ 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA BAYANLAR Gümüş
Mehtap TÜRKMEN 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA BAYANLAR Gümüş
Filiz Nur AYDIN 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA BAYANLAR Gümüş
Murat ASLAN 03-05.07.1998 YUGOSLAVYA ERKEKLER Bronz
Uğur KELEŞ 19-20.02.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER Gümüş
Bekir AYDIN 19-20.02.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER Gümüş
Fuat ÖZÇELİK 19-20.02.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER Bronz
Ümit KÖSE 19-20.02.2000 YUNANİSTAN ERKEKLER Bronz
Zeynep MURAT 19-20.02.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR Gümüş
Hümeyra KELEŞOĞLU 19-20.02.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR Gümüş
Sibel YILMAZ 19-20.02.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR Bronz
Hülya BERKTAŞ 19-20.02.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR Bronz
Ayten ANDİÇ 19-20.02.2000 YUNANİSTAN BAYANLAR Bronz


Not: TurkTKD.Com bu çalışmasının her hangi bir resmiyeti yoktur. Farkettiğiniz hatalar ve eklemeler için lütfen iletişim linkini kullanınız yada This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta atınız.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.