İki madalya umudumuz, Bahri Tanrıkulu ve Sibel Güler ilk tur maçlarını kaybetti.

Erkekler 80 kiloda Bahri Tanrıkulu, 2004 Atina Olimpiyatları'nın finalinde yenildiği ABD'li Steven Lopez ile karşılaştı.
2 olimpiyat ve 4 dünya şampiyonluğu bulunan güçlü rakibi karşısında son derece temkinli bir müsabaka çıkaran Bahri Tanrıkulu, ilk raundda mesafe kontrolünü çok iyi yaparak rakibine teknik yapma imkanı vermedi ve bu raund 0-0 tamamlandı. İkinci raundda da kontrollü oyununu sürdüren Tanrıkulu, son saniyelerde rakibinin karın bölgesine yaptığı vuruşla puan aldı ve bu raundu 1-0 önde geçti. Bahri Tanrıkulu, son raundun ilk saniyelerinde başına aldığı darbeyle 2-1 yenik duruma düşse de rakibinin ceza puanı almasıyla skor 1-1 oldu. Fakat raundun son 1 dakikalık bölümünde üstünlüğü ele geçiren ABD'li taekwondocu, arka arkaya 2 sayı alırken, rakibine faullü vuruş yapan Bahri Tanrıkulu da 1 ceza puanı aldı. Böylece ABD'li Steven Lopez müsabakadan 3-0 galip ayrıldı.
ABD'li taekwondocunun finale yükselmesi durumunda Bahri Tanrıkulu bronz madalya için repesajda mücadelesini sürdürecek.

Bayanlar 67 kiloda Sibel Güler de ilk turda Arjantinli Vanina Paola Beron Sanchez'e 4-0 mağlup oldu. Müsabakanın ilk raundu 0-0 eşitlikle geçilirken, ikinci raundda 2-0 üstünlük kuran Arjantinli sporcu, müsabakadan da 4-0 galip ayrıldı.
Sibel Güler akşam seansında yapılacak müsabakaların ardından Arjantinli taekwondocunun finale yükselmesi durumunda, repesajda bronz madalya mücadelesine devam edecek.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.