Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Pekin Olimpiyatları'nda madalya alan Taekwondocu Azize Tanrıkulu ile olimpiyatlarda yarışan Bahri Tanrıkulu'nu makamında kabul etti.

Tanrıkulu kardeşleri kabul eden Vali Yüksel, dünyanın en önemli spor organizasyonu olan olimpiyatlarda yarışarak Türkiye'nin gururu olan Azize Tanrıkulu ile Bahri Tanrıkulu'nu ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Bahri Tanrıkulu'nun olimpiyatlarda madalya alamadığını, ancak hem Taekwondo takımına hem de kardeşinin madalya almasına katkı sağladığını kaydeden Yüksel, 'Beden eğitimi öğretmeni olan ve gümüş madalya kazanan Azize öğretmeni de başarılarından dolayı kutluyorum' dedi.

Yüksel, Bahri Tanrıkulu adının bir spor tesisine verileceğini de belirterek, şöyle konuştu:

'Bütün gençlere Bahri Tanrıkulu adı örnek olmalı. Antalya'da bir spor tesisine Bahri Tanrıkulu adı verilecek. Bahri Tanrıkulu artık yeni gençler de yetiştirecek. Azize Tanrıkulu ise bir beden eğitimi öğretmeni. Tayini Şırnak'a çıktı. Azize Tanrıkulu'nun Şırnak'tan Antalya'ya tayini için gerekli girişimler yapıldı. Azize'nin Antalya'da hem öğrenci yetiştirmesini hem de spor yapmasını arzu ediyoruz.'

Bahri Tanrıkulu da adının bir spor tesisine verilecek olmasından büyük gurur duyduğunu belirterek, bunun tarif edilemez bir duygu olduğunu söyledi. Azize Tanrıkulu ise Antalya Valililiğinin kendisine sahip çıktığını, tayininin Antalya'ya alınması için destek verdiğini ifade ederek, spor yaşantısını Antalya'da sürdürmek istediğini kaydetti.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.