Son günlerde bazı internet sitelerinde Türkiye Taekwondo Federasyonu Genel Sekreteri Bayram TIRAŞ'ın Federasyon Başkanlığına adaylığı konusunda yazılara rastlanıyor. Tek ağızdan çıktığı hissedilen bu yazılar camiamızda bazı soru işaretleri ile karşılanmaktadır.

Nitekim bu soru işaretleri sitemize gelen bir eposta ile dile getirilmiştir.
Bize gelen bu epostayı aynen yayınlıyoruz:

BAYRAM TIRAŞ’IN FED. BŞK.ADAYLIĞININ DEĞERLENDİRİLMESİ
(X BAŞKAN)

Bazı internet sitelerinden Bayram Tıraş’ın aday olduğu açıklaması yapılmaktadır. Bayram Tıraş’ın adaylık konusu yeni bir durum değildir. Bir yılı aşkın bir zamandan buyana federasyon başkanı Metin Şahin’in altını boşaltarak çalışmalar yaptığı bütün camiamız tarafından zaten bilinmektedir. Tıpkı geçmişte Cengiz Yağız’a yaptıkları gibi. Sayın Bayram Tıraş’ın geçmişte oynamış olduğu bu oyunu bizler geçmiş dönemden de daha dün gibi hatırlamaktayız. Önümüzdeki dönemlerde Bayram Tıraş’ın X adaylığı kendisi tarafından açıklanırsa ve şimdi Metin Şahin’e oynadığı, geçmişde de Cengiz Yağız’a oynadığı eski Bizans oyunlarını siz camiamıza film gibi şahitleri ile anlatacağım.

 GSGM özerk spor federasyonları çerçeve statüsü gereğince Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü personelleri GSGM personelliğinden istifa ve ya emekli olmadıkları müddetçe aday olamamaktadırlar. Bayram Tıraş şu anda GSGM’ de Taekwondo genel sekreteridir. Her ne kadar kendisi yazılı ve ya görsel basında adaylığını açıklamamış da olsa kendisine yakınlığı ile bilinen internet sayfalarındaki adaylığı ile ilgili açıklamaları tekzip etmediğine göre bizlerde adaylığını rahatlıkla eleştirebiliriz.

Öncelikle Sayın Bayram Tıraş'a şu birkaç soruyu sormak istiyorum. Bu soruya birkaç gün içerisinde cevap verirse aday olduğuna camiamız inanır. Eğer cevap vermezse aday olmadığı Metin Şahin’i köşeye sıkıştırıp koltuğunu koruma politikası yaptığı iddialarını doğrulamış olacaktır.

Soru 1: Cengiz Yağız, Ekrem Boyalı her yerde açık açık adaylıklarını ilan etmektedirler. Sayın Bayram Tıraş lütfen ciddi bir adaysanız sizde diğer adaylar gibi adaylığınızı kendi ağzınızdan ilan ediniz ve hakkınızdaki kuşkuları ortadan kaldırınız.

Yukarıda belirttiğim gibi adaylığınızı birkaç gün içinde kendi ağzınızdan yazılı ve görsel basında ilan etmediğiniz takdirde camiamız size asla güvenmeyecektir. Sayın Bayram Tıraş cevabınızı tüm Taekwondo camiası merakla beklemektedir.

Soru 2: 6 yıldır Metin Şahin ile büyük bir uyum içerisinde onun sağ kolu olarak çalışıp, Metin Şahin’in bu güne kadar yaptığı tüm icraatlara ortak olmuş biri olarak şimdi seçimlere birkaç ay kala ne oldu da adaysınız? Adaylık gerekçeniz nedir?

Fevzi KUVVET
Eski Teknik Kurul Üyesi
Eski Milli Takım Antrenörü

 

Copyright © 2012. All Rights Reserved.