Sayın site yöneticileri takdir edersiniz ki,son günlerde taekwondo camiasında sıcak gündemler oluşmakta ve camiamızda bu gündemleri büyük bir duyarlılıkla takip etmektedir.

öncelikle şunu bütün samimi duygularımla ifade etmek isterim ki;takip edilen bu gündem hakkındaki en doğru kararı yine değerli camiamız mensupları en akli selim biçimde verecektir.herkesin bildiği bu gündem maddelerinden bazılarını müsaade ederseniz sıralamak istiyorum.

- yaklaşan seçimler,
- mevcut federasyonun başarısızlığı
- sn.cengiz yağız'ın seçim hazırlıkları ve camiamızın bu adaylık konusundaki büyük sevinci,
- sn.ekrem boyalının adaylığını açıklaması,
- mevcut federasyonun mali genel kurulu yapamadığı gibi yaşadığı büyük çöküş ve çaresizlik,
- ve de X BAŞKAN adayı,

her şeyi bir kenara bırakıyorum da bir türlü tek bilinmeyenli denklem gibi karşımızda duran;fakat gerçekte bilinen x başkanı bir kenara bırakamıyorum.
ne demek x başkan anlayabilen beri gelsin.

Hiç seçim platformlarında camialarının karşısına x başkan diye çıkan bir aday gördünüz ya da duydunuz mu?bir camia bu kadar basite alınıp cahil yerine konulabilinir mi?

Benim bildiğim aday çıkar camianın karşısına ve ben adayım diye kükrer. benim aklıma x başkanımız yaşayacağı gerçeklerden korktuğu için bu yola baş vuruyor düşüncesi geliyor.yoksa başka hesaplar peşine mi düşmektedir bu sayın x başkan.

Değerli taekwondo camiası.şurası hiç unutulmamalıdır ki;sezarların olduğu toplumda çok doğal olarak bürütüslerde olacaktır. Bakın size bir örnek vereyim.Taraflı tarafsız herkesin takdir ettiği gibi Türk taekwondosuna çağ atlatan,zirve yaptıran sn.Cengiz Yağız döneminde genel sekreter olarak göreve başlayan arkadaş birkaç yıl sonra görevinden uzaklaştırılmıştır.

O'nun görev değişikliğinden sonrada Türk Taekwondosu aynı başarılı ivmesini sürdürmüştür.daha sonra göreve gelen ve Türk taekwondosuna en başarısız dönemlerini yaşatmakta olan ve yaptıklarını büyük bir pişkinlikle başarı diye gösteren sn.Metin Şahin federasyonu döneminde de genel sekreter olarak göreve gelen arkadaşa baktığımızda aynı arkadaşı görüyoruz.

Ne hazindir ki burada da geçirdiği beş yıl gibi bir süre sonunda tekrar federasyon yönetimi ile yollarını ayırma ihtiyacı duydu.şimdi insan sormaz mı;kardeşim, beş yıldır bu federasyonun icraatlarında imzan olan sen,şimdi ne olduda ayrılıyorsun?

Bunun kılıfı kesinlikle mali genel kurulun yapılmayışı olamaz.çünkü genel sekreter atama ile göreve gelir.federasyon yönetim kurulu bu konudaki muhataptır.demek ki bunun altında başka hesaplar var.

Nihayet o hesaplarda ortaya çıktı. x başkan,şimdi başkan adayı olacak. x başkan bu işin yönetmeliklerle ilgili prosedürlerini çok iyi biliyordur.ama onun hesabı başkalarının dillendirdiği bu hesapla bir kamuoyu yoklaması yapmak.fakat bilmiyor ki adaylığı açıklamak; bir erdemdir,bir cesarettir ve camiaya duyulan güvenin sonucudur.en önemlisi de kendine duyduğun güvendir.

yukarıda da belirttiğim gibi Sezarların olduğu toplumda, Brütüsler de doğal olarak var olacaktır.Bütün yanlışlarına,Türk taekwondosunu dünyada yerlerde süründürmesine rağmen onu genel sekreter yapan sn.Metin Şahin'e bunu yapan; ortam ve imkan bulduğunda bu camiaya ne yapmaz.

Zaten karşılıksız çek dağıtır gibi ortaya attığı vaadlerden de bu sonuç çıkmıyor mu?gerçi bu vaadlerinin yorumunu değerli taekwondo camiası en akli selim biçiminde yapıyor.

Saygı ve muhabbetlerimle yaklaşan ramazan bayramınızı tebrik ediyorum.


Haydar Berkalp
T.T. Federasyonu Eski Teknik Kurul Üyesi
Eski Milli Takım Antrenörü

Copyright © 2012. All Rights Reserved.