Federasyon Başkanı Metin Şahin ve Teknik Direktör Ali Şahin’in göreve gelişlerinin üzerinden 5 yıl geçmiş olmasına rağmen geçmişin kompleksinden kurtulamadıkları anlaşılıyor.
Göreve geldiklerinden bu yana her zaman fırsat buldukları her yerde bitmiş bir federasyon devraldıklarını söyleyerek insanların gözüne bakarak yalan söylemeye devam etmektedirler. Bunun böyle olmadığı bütün Taekwondo camiası tarafından bilinmektedir. Teknik direktör Ali Şahin’e tavsiyem Dünya Taekwondo Federasyonu ve Avrupa Federasyonu sitesine girerlerse dönemimizde; Milli Takımımız Avrupa Büyükler Şampiyonasında 2000 yılında 2 bayanlarda 2 erkeklerde toplam 4 altın madalya ile Bay-Bayan Takım ve Genel Klasmanda Avrupa Şampiyonu, 2002 toplam 6 altın madalya ile Bay-Bayan Takım ve Genel klasmanda Avrupa Şampiyonu olmuştur. Bu sonuç  Avrupa Taekwondo tarihinde bir şampiyonada alınan en yüksek başarıdır yani örneği olmayan bir rekordur. 2001 Dünya Büyükler Taekwondo Şampiyonasında 2 altın 1 bronz madalya ile dünya 2.si, İstanbul’da 1998 yılında yapılan Dünya Gençler Şampiyonasında 3 altın madalya alınarak takım halinde ilk 3’e girilmiş olduğunu, kendilerinin ise bu başarıların yarısına bile gelmediklerini göreceklerdir. Kaldı ki şu an milli takımda başarı gösteren sporcuların hemen hemen tamamı dönemimizden kalan sporculardır. Dönemimiz nasıl  kötü bir dönemmiş ki sporcularımız halen milli takımdadır, 5 yıldır Teknik direktörlük yapan Ali Şahin’in Milli Takımımıza kazandırdığı ve şampiyon yaptığı hangi sporcu vardır bunu da bütün camiamız bilmektedir.
Kendisinin bir tek özelliği vardır; Ali Şahin bu güne kadar amatör spor branşlarında gelmiş geçmiş en büyük cumhuriyet altını zenginidir. Bir çok kuyumcudan daha çok cumhuriyet altını vardır. Ali Şahin bizim dönemimizden kalan sporcular ile servet sahibi olmuş Türkiye’deki en zengin antrenördür (amatör branşta).

Anlatmaya çalıştıklarımın değerlendirmesini bütün camiamızın takdirlerine bırakıyorum.

Kadir YAĞIZ
Eski Milli Takım Antrenörü ve Teknik Kurul Başkanı

Copyright © 2012. All Rights Reserved.