METİN ŞAHİN FEDERASYONU,  FEDERASYON BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU SEÇİMİNDEN ÖNCE YAPILACAK OLAN MALİ GENEL KURUL ’DA BÜTÇESİ ONAYLANMAYARAK DÜŞECEKTİR.

Sayın Ekrem BOYALI’ dan sonra Federasyonumuz genel sekreteri Sayın Bayram TIRAŞ’ında adaylığının kesinleştiğini örgenmiş bulunmaktayız. Öncelikle uzun yıllardır Taekwondo sporumuza hizmet etmiş bu arkadaşlarımızın adaylıklarının kendileri ve camiamız için hayırlı olmasını dilerim.

Yaklaşmakta olan 2. olağan genel kurul ve mali genel kurul öncesi aday arkadaşlarımızın ve delege arkadaşlarımızın dikkatlerini bütün enerjilerini mali genel kurula vermelerini tavsiye etmek isterim. Muhakkak ki aday arkadaşlarımız ve delege arkadaşlarımızda mali genel kurulun önemini ve mali genel kurulda onaylanacak veya onaylanmayacak federasyon ne anlama gelir sonuçları ne olur çok iyi bilmektedirler.

2. olağan genel kurul öncesi federasyonumuzun mali genel kurulu yapılacaktır. Yani önce federasyonumuzun bu güne kadarki harcamaları ve bundan sonraki harcamaları onaylanacak veya onaylanmayacaktır. Bütçesi onaylanmayan federasyon ve yönetimi düşecektir. Aday olan arkadaşlarımız ve onlar ile beraber hareket eden delege arkadaşlarımız mevcut federasyonun icraatlarından muhakkak ki memnun olmadıkları için aday olmuşlardır. Durum bu iken sen adaysın ben adayımdan önce öncelikle mali genel kurulda federasyon icraatından memnun olmayan başkan adayı arkadaşlarımızın ve delegelerin öncelikle bütçenin onaylanmamasının sağlanması konusunda gerekeni yapmaları gerekmektedir. Sizlerde takdir edersiniz ki bütçesi onaylanan federasyon aklanmış demektir ve seçimli genel kurula geçildiğinde de büyük bir ihtimalle tekrar seçilmesinin önü açılmış demektir.

            Federasyon Başkanımız Sayın Metin ŞAHİN döneminde Taekwondo ile alakası olmayan Ramazan ELÇİN isimli şahsın yüksek bir ücret karşılığında Federasyon Genel Koordinatörü olarak aldığı maaşlar ve harcırahlar, Konyalı dostlarının federasyon bütçesi ile yapılan seyahatleri,  Sayın Metin ŞAHİN ‘e tahsis edilen ve bir yıl içerisinde pert olarak hurdaya ayrılmış olan son model lüks araç ve şoförüne verilen maaş,  teknik direktör  Ali ŞAHİN’  e verilmiş  olan yaklaşık 1 milyon YTL (eski para ile 1 trilyon) ödül, gibi konular bile bu federasyonun mali genel kurulda oylanmaması için yeter ve artar diye düşünmekteyim.

Bu konuda aday arkadaşlarımızın ve delegelerin duyarlı olmalarını diliyorum.

Kadir YAĞIZ
Eski Milli Takım Antrenörü ve Teknik Kurul Başkanı

Copyright © 2012. All Rights Reserved.