Eski Milli Takım antrenörü, Teknik Komite başkanı Kadir YAĞIZ, kendisi hakkında "Metin ŞAHİN için Başkan adaylığından feragat edecek, Metin Şahin'le birleşecek" iddialarına, çok sert cevap verdi.

Kadir Yağız şu açıklamaları yaptı:

"Önce İstanbul’daki antrenör arkadaşlarımızla bir toplantı yaptık. Bu toplantıda Başkan adayı olarak ülkemizde taekwondo’nun daha ileriye gitmesi için neler yapılması gerektiğini, düşüncelerimizi, çözümlerimizi bir bir anlattık.

Toplantımıza katılan, bizi destekleyeceklerini, her zaman yanımızda olduklarını söyleyen antrenör ve delege arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. İstanbul’daki bu toplantıdan sonra Edirne ve Kırklareli şehirlerine gittik. Buralarda çok sıcak karşılandık.

Metin Şahin lehine Başkan adaylığından istifa edeceğimi, ya da onunla ittifak yapacağım yalanını uyduran "haysiyetten, namustan, şereften yoksun yalancılara, iftiracılara" şunu söylemek istiyorum."Eğer sizde zerre kadar haysiyet ve şeref varsa bu söylediklerinizi ispatlarsınız"  diyorum.
Buradan tekrar açıklıyorum ki Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkan adaylığım devam ediyor ve de Allah'ın izniyle Taekwondo camiasının, delege arkadaşlarımın destekleriyle bu seçimi kazanacağım. Ekip arkadaşlarımda benimle aynı inançta olarak çalışmalarımızı yalan ve iftiralara aldırmaksızın devam ediyoruz" dedi.

Konuyla ilgili kendisiyle konuştuğumuz Cengiz Yağız’da sitemize şu açıklamaları yaptı. "Bu konu bana da telefonla soruldu. Öğrendiğim kadarıyla birçok arkadaşımıza ve özelliklede bizimle birlikte hareket eden, bizi destekleyen delege arkadaşlarımıza bu yönde mesajlar atılmış. Bu yapılan iftira tek kelimeyle HAYSİYET CELLATLIĞI, NAMUS CELLATLIĞI, ŞEREF CELLATLIĞI’dır. Bu tür yalanlarla, iftiralarla oy kazanmaya çalışıyorlar.Bu mesajları Bayram Tıraş’la birlikte hareket eden, onu destekleyen Malatya bölgesi antrenörlerinden Nevzat Alacalı yollamış. Bizde bu mesajları için Nevzat Alaca'yı telefondan aradık. Kendisiyle telefonla konuştum. Bir kaç kişiye bu yönde mesajlar yolladığını, bu konuyla ilgili en kısa sürede bütün sitelerde gerekli açıklamayı yapacağını söyledi. Cengiz Yağız "Bu iftira ile ilgili Nevzat ALACA bizi tatmin edecek bir açıklama yapmaz ise dava açma hakkımızı saklı tutuyoruz" dedi.

Her ne kadar sms mesajları Nevzat ALACA tarafından gönderilmiş olsa da Nevzat ALACA’nın Bayram TIRAŞ ekibinin önemli unsurlarından birisi olduğu gerçeğinden hareketle bu iddiaların Bayram TIRAŞ ve ekibi tarafından ortaya atıldığını düşünmekteyiz. Eğer yanılıyor isek Bayram TIRAŞ’ın bir açıklama yaparak bu iddiaları kendisinin ortaya atmadığını deklare etmesini bekliyoruz.

Eğer açıklama yapmazsa bu iddiaların arkasındaki kişinin Bayram TIRAŞ olduğu düşüncemizin gerçek olduğundan emin olacağız. Tamamen alçakça bir iftira olan bu iddialarla ilgili değerlendirmeleri, siz sayın camiamıza ve delegelerimizin takdirine bırakıyoruz.

Bende buradan insanlara şunu söylüyorum. Haysiyet cellatlığı yaparak, iftira atarak bizi yıldıramazsınız. Kendileriyle konuştuğum Türkiye’nin dört yanında camia mensuplarına, bize destek olan delege arkadaşlarıma buradan teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.Zafer bizimdir.Bu İFTİRALAR BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEZ" dedi.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.