Sayın Bayram Tıraş,
Şu ana kadarki seçim gezilerimizde size yakınlığı ile bilinen bazı arkadaşlara mali genel kurulda "Federasyon Harcamalarını Onaylamamak, bütçeyi Ret ederek Federasyonu düşürmek" konusunda beraber hareket edelim dedik.

Mali Genel Kurul da Mevcut Federasyonu ibra etmeme (yapılan harcamaları kabul etmeme) ile ilgili tarafınızdan şu ana kadar bir açıklama yapılmamıştır. Yani mevcut federasyon yetkililerini aklama (ibra etme) gibi bir duruş sergilemektesiniz. Acaba bunun altında ne yatmaktadır? Ana Statünün;

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM     Mali Hükümler        Federasyon bütçesi         MADDE 34 –                          
“(3) Yönetim Kurulunun onayı ile harcamalara ilişkin işlemleri yürütmeye, tahsilâtları sağlamaya Federasyon Başkanı yetkilidir. Federasyon Başkanı bu yetkisini, sınırlarını belirlemek kaydı ile Başkan vekiline devredebilir. Harcama belgelerinin Başkan ve Genel Sekreter, Başkan ve Başkan vekili veya Başkan vekili ve Genel Sekreter tarafından imzalanması gerekmektedir.” Demektedir. Ayrıca bu durum Federasyonun Web  Sayfasın da yer alan Denetleme Kurulu Raporlarında açıkça gözükmektedir.

Yoksa federasyonun yaptığı bütün harcamaların altında sizin de imzalarınız olmasından dolayı çekinceleriniz mi mevcuttur?

Öncelikle sizin Mali Genel Kurul ile ilgili düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz. Eğer gerek gittiğiniz bölgelerde, gerekse internet aracılığı ile “Mali Genel Kurul da Mevcut Federasyonu ibra etmeyeceğiz” şeklinde bir açıklamanız olmaz ise tüm Taekwondo camiası tarafından sizin de federasyonun yanlış harcamaları ve uygulamalarını desteklediğinizi,
Seçim arifesin de ULUFE OLARAK yapılan malzeme yardımlarının ETİK OLDUĞUNU kabul ettiğinizin bir göstergesi olacaktır.
Beklenen açıklamaları yapmadığınız durumda, öncelikle delege arkadaşların ve Taekwondo camiasının aklına şöyle bir soru gelecektir;

     Son 5 yıldır Mevcut federasyonun bütün yanlış uygulamalarının altında imzası bulunan Sayın Bayram TIRAŞ’ın hangi amaçla Başkanlığa aday olduğu ve seçilmesi durumun da  aynı yanlış uygulamaları devam edecek midir?
Böyle bir durum ne kadar ETİK OLACAKTIR?
    Eğer aksini düşünüyor iseniz ve son 2 yılın harcamaları ile ilgili bir şüphe ve korkunuz yok ise siz de bizim gibi hem delegelerinize hem de haber sitelerine RED OYU KULLANACAGINIZI deklare ediniz.
    Eğer Bunu yapmaz ve mevcut federasyonda 1. Mali Genel Kuruldan aklanarak çıkar ise bunun sorumlusunun sizin olacağınızı şimdiden Taekwondo Camiasına  ilan ediyorum.
   En kısa zamanda muhalif olan delegelerimizi rahatlatan RED OYU KULLANACAGINIZI BELİRTEN bir açıklamayı ivedilikle sizden bekliyorum.
                                             
Kadir YAĞIZ
Taekwondo Federasyonu Başkan Adayı

Copyright © 2012. All Rights Reserved.