DEĞERLİ DELEGELER VE CAMİAMIZIN KIYMETLİ MENSUPLARI

 

            Ben seçim çalışmalarımız esnasında neden aday olduğumu, sizden neden oy istediğimi ve göreve geldiğimde yapacağım projelerimi detaylarıyla ifade etmeye çalıştım. Bu gezilerim esnasında bana gösterdiğiniz sıcak ilgi ve alakaya da ayrıca teşekkür ederim. Genel kurul öncesi yapılacak olan Mali Genel Kurula büyük önem verdiğimizi sizlerle paylaşmıştık. Yapılacak olan bu Mali Genel Kurul camiamızın mevcut yönetimden hesap sorma yeridir. Şahin ve ekibi ulu orta her yerde bu ülkenin savcılarına her zaman hesap vermeye hazırız demektedir. Tabiî ki yeri ve zamanı gelince yargıya hesap verecektir. Ancak önce sizlere hesap vermesi gerekmektedir.

            Değerli arkadaşlar Başkanlığa aday olan her arkadaşın programı ve projeleri olmalıdır. Ve bu program doğrultusunda delegelerden oy istenir. Başkan adaylarından Sayın Bayram TIRAŞ’ın seçimlere 1 ay kala Genel Sekreterlikten ayrılması ve aday olması, seçim gezilerinde delegelerden sadece kendine oy istemesi Mali Genel Kurulda birlikte hareket etme noktasında sunduğumuz tekliflerde samimi davranmaması bizlerin aklına başka soruları getirmektedir. Sizlerinde kabul edeceği gibi Federasyon Başkanıyla Genel Sekreter bir elmanın yarısı gibidir. Yönetim esnasında birlikte hareket etmek durumundadır. Çünkü Genel Sekreter başkanın imza yetkisini taşımaktadır. Eğer başkan adayı mevcut yönetimin mali harcamalarını doğru buluyor ise o zaman neden aday oldu? 

            Peki, biz neden Mali Genel Kurul da Metin ŞAHİN – Bayram TIRAŞ yönetimini ibra etmeyeceğiz? Peki, biz neden Genel Kurulda Metin ŞAHİN’e ve Bayram TIRAŞ’a oy vermemeliyiz? Bazı sebepleri aşağıda maddeler halinde sıralamaya çalışalım. Aşağıdaki nedenlerden sadece birkaç tanesi bile Mali Genel Kurulda hayır oyu kullanmaya yeterde artar bile;

 

METİN ŞAHİN VE YÖNETİMİNİ NEDEN İBRA ETMEMELİYİZ? (AKLAMAMALIYIZ)

NEDEN KENDİSİNE OY VERMEMELİYİZ?

 

1.            Kardeşi Ali ŞAHİN’e 1 trilyon YTL üzerinde ödül verdirerek amatör spor branşlarında ki Milli Takım antrenörleri arasında ki en zengin antrenör yaptığı için.

2.            Kardeşini zengin ederken sporcu yetiştiren değerli antrenörlere katkı payı adı altında bile olsa hiçbir ödül verdirme gereği duymadığı için.

3.            Federasyon Bütçesinden hiç gereği yokken ve diğer hiçbir federasyonda benzer uygulama yokken 75.000 YTL ye aldığı son model lüks Passat marka aracı daha 1 yıl geçmeden pert(hurda) ettirdiği için.

4.            Taekwondo Federasyonunu Konyalılar Kulübüne çevirdiği için.

5.            Taekwondo Federasyonunu Turistik Seyahat Firmasına çevirip Konya’da kebapçı bırakmadan hepsini yurtdışına taşıdığı için.

6.            Taekwondo ile hiçbir alakası olmayan Ramazan ERÇİN’i Genel Koordinatör yapıp ona aylık 3.000-5.000 YTL maaş ve harcırahlar dahil ödemeler yaptığı için.

7.            Hiçbir liyakatı olmayan, kimi zaman MHK Başkanı kimi zaman Teknik Komite Başkanı ve kimi zamanda Organizasyon Başkanı gibi davranan yıllarını bu spora vermiş önde gelen hocalara hakaret etmekte sınır tanımayan Muammer CANBAZ’ı camianın başına musallat ettiği için.

8.         Kardeşi Ali ŞAHİN ile birlikte yurtiçi hiçbir müsabakada zaman geçirme gereği duymadığı için.

9.        Kardeşi Ali ŞAHİN ile birlikte Yurtdışı hiçbir organizasyon ve turnuvayı kaçırmadan hepsine katıldığı, bu süre içinde en az 100 defa yurtdışına federasyon imkânlarını kullanarak gittiği için. Unutmamak lazım ki hiçbir federasyon başkanı ve teknik direktörü bu kadar çok yurtdışına çıkma hevesi olmamıştır. Kıyaslamak gerekirse eski Taekwondo Federasyonu Başkanları yılda en fazla 2-3 defa yurtdışına giderdi. Bunlar ise Avrupa ve Dünya Şampiyonaları ile toplantılara katılmak içindi.

10.        Poomseden hiç anlamayan Ali ŞAHİN, 3 yıl Poomse Teknik Direktörü yapıp gelen bütün ödülleri onun almasını sağladığı için

11.        Kendisini desteklemeyen kulüp ve antrenörlere ve onların sporcularına her türlü baskıyı yaptığı, milli takım seçmelerinde ve şampiyonalarda haksızlıkları kural haline getirdikleri için.

12.        Türkiye de uzun yıllar sonra ilk defa biten maçlara müdahale ettirilip maç sonuçları değiştirildiği için.

13.        Metin ŞAHİN’e oy vermezsem sporcumun haklarını yerler, mili takım kapılarına çağırmazlar, mantalitesini ve korkusunu camiaya yerleştirdiği için,

14.        Siz değerli camia mensuplarının metrekaresini 16-17 YTL ye aldığı yerli tatamiyi metrekaresini 37,7 YTL ye aldığı için. Unutulmasın ki siz 100-150 m2 alırken Federasyon en az 1440 veya 2880 m2 almaktadır.

15.        Türkiye Şampiyonalarında stantlarda AK Spor firması tarafından 45-50 YTL den satılan DAE-DO marka ayakkabıların aynısını aynı firmadan 129 YTL den satın aldığı için.

16.        Genel Kurul’a 15 gün kala delege olan kulüplere dağıtılan ve toplam 360.000 YTL ye alındığı bilinen malzemeleri alırken ihaleye girmeye çalışan ve 125.000 YTL fiyat teklifinde bulunan rakip firmayı WTF onaylı malzeme numuneleri verdiği halde sadece Pum yaka dobok numunesi vermediği için eleyip teklifini değerlendirmeye dahi almadıkları ve bu sayede Federasyonu 235.000 YTL zarara uğrattıkları için.

17.        Yıllardır Federasyona iş yapan (kimlik, diploma, afiş vb. gibi tüm matbu evrakların basımı) DAMLA MATBAASI’na ait Poomse kitabını Federasyonumuz Genel Sekreteri Bayram TIRAŞ’ la beraber makam gücünü kullanarak federasyon faaliyetlerinde mutemet tarafından satışının yapılmasını sağladığı için, en azından engellemek için hiçbir çaba sarf etmediği için. Bayram TIRAŞ’ın bu kitap satışından haksız bir şekilde yüksek bir gelir elde etmesini sağladığı için.

 

NEDEN BAYRAM TIRAŞ A OY VERMEMELİYİZ?

 

1.      Metin ŞAHİN’e niçin oy vermemeliyiz, aklamamalıyız derken yazdığımız her konuda Genel Sekreter olarak imzası olduğu, her icraatta aslan payı ve rolü olduğu için. Kısaca aslında Metin ŞAHİN den hiçbir farkı olmadığı için.

2.      Federasyonun bütün mali konularında ihalelerinde, mal ve hizmet alımlarında yetkisi ve etkisi olduğu, federasyon kaynaklarının har vurup harman savrulmasında kilit rolü olduğu için.

3.      Bugüne kadar kendisini çeşitli makamlara taşıyan Genel Sekreter yapan, geniş yetkiler veren, önce İsmet IRAZ hocamız, sonra eski Federasyon Başkanımız Cengiz YAĞIZ, ve sonrada mevcut Başkan Metin ŞAHİN yönetiminin altını oyduğu, altlarını boşaltmaya çalışıp arkadan vuran bir Brütüs olduğu için. Başkanlara kötü polis kendisine iyi polis rolü biçip bunu da gayet güzel sahnelediği için.

4.      Tüm bu tavır ve davranışlarıyla güvenilmez bir adam olduğunu şüpheye yer bırakmayacak şekilde ispat ettiği,  30 Ekim 2008 tarihine kadar 5 yıldır Genel Sekreterliğini yaptığı Metin ŞAHİN e karşı aday olmakta bile bir beis görmediği için,  “SENDE Mİ BRÜTÜS?” dedirtecek kadar etik ve ahlaki yönden bir zaaf içinde olduğu için,

5.      Kendisine yakınlığı ile bilinen Taekwondo sitelerinde Metin ŞAHİN ile ilgili yayınlanan tüm iddialara kaynaklık ettiği için, şimdi bu iddialarda bulunurken olaylar sırasında hiç sesini çıkarmadığı, iddia ettiği yanlışlara alet ve ortak olduğu için.

6.      Her hafta yeni bir yalan bombası patlattığı için, seçim mücadelesi içinde etik ve ahlaki hiçbir kurala uyma gereği hissetmediği için. 

7.      Cengiz YAĞIZ’ın ekibi, arkadaşları bana döndü beni destekliyor yalanını savurup bu yalanı ortaya çıktığı için,

8.      Cengiz ve Kadir YAĞIZ 15.000 YTL karşılığı adaylıktan çekildi Metin ŞAHİN ile ittifak yaptı yalanı ortaya attığı ve bu iddianın alçakça bir iftira olduğu hemen ortaya çıktığı için. Sonradan rakamı az bularak 100 milyara çıkardıkları için.

9.      Seçimde beraber hareket ettiği ve muhtemelen Yönetim Kurulu listesine alacağı Malatya bölgesinden Nevzat ALACA tarafından tüm camia mensuplarına çekilen SMS’lerde bu iddialarda bulunulduğu için.

10.  Tüm bu iddialarını ispatlamaya veya eğer bu iddialar kendisinden kaynaklanmıyor ise internet ortamında sitelerde gerekli açıklamaya davet edildiği halde bugüne kadar herhangi bir açıklama yapmadığı ve iddiaların iftira olduğunu deklare etmediği için, zımnen kendisinden kaynaklandığını kabul ettiği için.

 

Siz değerli delegelerimiz ve camia mensuplarının tüm yukarıda yazdığımız hususları dikkatle gözden geçirecekleri ve sağduyulu karar vereceğine inancımız tamdır. Mali Genel Kuruldaki gelişmelere göre yeniden konum belirleyip tavır almanızı, camiamızın selameti ve geleceği açısından önemli görmekteyim…    SAYGILARIMLA…

 

Copyright © 2012. All Rights Reserved.