Son zamanlarda sürekli iftira ve karalamalarda bulunarak kendilerine yol açmaya çalışan bir grup gittikleri her yerde şahsımla ilgili bazı iddialarda bulunmaktadırlar. Bana soran şahıslara gerekli açıklamaları yapmama rağmen maalesef bu iftira kampanyası devam etmektedir. İddialara karşı açıklama yapma zorunluluğu hissediyorum. Şöyle ki;

 

 1. Kendisine sevgi ve saygı duyduğum Sayın Ekrem BOYALI Federasyon Başkanlığına adaylığını açıkladığı günden beri desteğimizi talep etmiştir. Bu doğrultuda son 1 yıldır kendisiyle pek çok görüşmemiz olmuştur.
 2. Ocak 2008 de İstanbul da yapılan Olimpiyat Seçme müsabakalarında yaklaşık 6 saatlik bir görüşmemizde adaylık konusunda ciddi ise çıkıp çalışmalarını yapması gerektiği, bizim zaten bir mücadelemiz olduğu tarafımdan kendisine iletilmiştir. Mutlaka birlikte hareket etmemizi istiyorsa, camia içindeki varsa gücünü ortaya koymasını, Kasım 2008 e kadar zamanının olduğunu belirttim.
 3. Kasım 2008 e gelince yeniden bir araya gelip durum değerlendirmesini yapalım. Eğer sen camiadan güçlü bir destek sağlarsan bizde sana destek oluruz ama eğer beklediği desteği sağlayamazsa zaten belli bir gücümüz olduğu için bizim ekibimize dahil olması gerektiği kendisine ifade edilmiştir. Kendisi de bu teklifimi olumlu karşılayıp gerekli sözü vermiştir.
 4. Antalya da yapılan Türkiye Şampiyonasına gittiğimde girdiğim ortamda ekip arkadaşlarımız espriyle karışık “Genel Sekreterimizde geldi” demişlerdir. Ben şaşırınca da Ekrem BOYALI’nın beni Genel Sekreter yapacağı duyumlarını aldıklarını söylemişlerdi. Benim bu durumdan haberimin olmadığını kendilerine ilettim. Ekrem BOYALI’ya konuyu sorduğumda da evet böyle şeyler söyledim. Seninle her konumda çalışmak isterim demiştir. Tarafımdan herhangi bir talepte bulunulmamıştır.
 5. 31 Ekim 2008 de Konya da yapılan Avrupa Takımlar Şampiyonasına gittim. Orada Ekrem BOYALI ile baş başa bir görüşme yaptım. Bu görüşme esnasında yanımızda hiç kimse yoktu.
 6. Bu görüşme herhangi bir kimseyi veya grubu temsilen değil şahsım adına gerçekleştirilmiştir. Bu görüşmede kendisiyle geçmiş dönemde yapmış olduğumuz görüşmeler hatırlatılarak durumunun ne olduğu sorulmuştur. Kendisine, gördüğüm kadarıyla ciddi bir delege desteğinin olmadığı, kendisine destek veren kişilerin ise kendi kulüplerinden dahi delege olamadıkları söylenmiş, bu durumda adaylık durumunu tekrar gözden geçirerek daha önceki sözleri doğrultusunda bizimle birlikte hareket etmesi istenmiştir.
 7. Cengiz YAĞIZ ve ekibi olarak o gün henüz ekip adına aday açıklaması yapılmamıştı, Cengiz YAĞIZ ın adaylık başvurusu bir kez daha reddedildiği için yerine potansiyel aday olarak Sayın Kadir YAĞIZ ve Sayın Atilla AZKUR isimleri geçmekte olduğu için tarafımdan Kadir YAĞIZ la ilgili aralarında bir problem olup olmadığı, birlikte çalışma noktasında bir engel olup olmadığı sorulmuştur. O da Kadir YAĞIZ benim samimi arkadaşım, kendisiyle hiçbir problemim olamaz, o benim evimde kalır ben Ankara da orada kalırım demiştir. Aynı şekilde Atilla AZKUR hoca ile de birlikte çalışma noktasında bir sıkıntısı olamayacağı beyan edilmiştir.
 8. Neden beni desteklemiyorsunuz hocam diye sormuştur. Bende kendisine bunun nasıl olacağı kendisinin seçilme şansının olmadığı belirtilmiş bir ekibinin olup olmadığı sorulmuştur. O da “Hocam ekibim sizsiniz, birkaç arkadaşım var teknik kurul için ve 3 kişi var Yönetim Kurulu üyeliğine söz verdiğim. Onun dışında bütün yerlere istediğiniz kişiyi yazabilirsiniz “. Ve görüşme bu minvalde devam etmiştir.
 9. Sayın Ekrem BOYALI ya Cengiz YAĞIZ ve ekibi adına karar verme ve görüşme yapma yetkisine sahip olmadığım, bu görüşmenin sadece kendisinin tavrını ve yaklaşımını anlamaya dönük, fikir alışverişi şeklinde dostane bir görüşme olduğu ama bu görüşmenin içeriğinin ilgili kişilere aktarılacağı belirtilmiştir. Tavrımız netleşinceye kadar görüşmenin içeriğinin aramızda kalması gerektiği kendisinden rica edilmiş, o da bu konuda söz vermiştir.
 10. Sayın Ekrem BOYALI’dan ne Genel Sekreterlik, ne de başka bir pozisyon talebim olmamıştır. Haddizatında bugüne kadar hiç kimseden herhangi bir konum, makam talebim hiç olmamıştır.
 11. Şu anda beraber hareket ettiğim ve Başkanlık mücadelesine tüm gücümle destek verdiğim Sayın Kadir YAĞIZ’dan bile herhangi bir talebim ve beklentim yoktur.
 12. Pazarlık yaparak belli bir konum talep etme kültürüne henüz aşina değilim. Allah ta hiçbir zaman nasip etmesin.
 13. Gittiğimiz illerde şahsıma, Ekrem BOYALI ile pazarlık yapıp kendime Genel Sekreterlik istediğim iddiası sorulmuş, soran herkese yukarıda yaptığım açıklamalar yapılmış, iddialarda bulunan herkesle her yerde yüzleşebileceğim ifade edilmiştir. Akabinde 4-5 defa farklı zaman ve mekanlarda Ekrem BOYALI’yı arayarak iddiaları sordum, iddiaların kaynağının kendisi olup olmadığı sorulmuştur. Sayın Ekrem BOYALI kesinlikle kendisinin böyle bir şey söylemediğini, ortada bir pazarlık olmadığını, söyleyenlerin iftira ettiğini söylemiştir.
 14. Bu iddialarla ilgili herkesle her yerde yüzleşmeye hazırım. Her kim iddiasında samimi ise 1 Aralık tarihinde Genel Kurul Salonundayım. Buyursunlar yüzleşelim.
 15. Bu iddiaları ortaya atan grubun son günlerde pek çok yalan ve iftira bombasıyla ortalarda dolaşmaktan imtina etmediği açıktır. İlk ortaya çıktıklarında “Cengiz YAĞIZ bizi destekliyor“  demişler, bu yalanları anında yüzlerine vurulmuştur.
 16. Sonra gittikleri her yerde Cengiz YAĞIZ’ın ekibi onu sattı bizi destekliyor demişlerdir, Bizim ekibimiz dimdik olduğu yerdedir.
 17. Sonra Benim aday bile olamayan Ekrem BOYALI’dan Genel Sekreterlik istediğim ve pazarlık yaptığım iftirasını ortaya attılar ve her gittikleri yerlerde dile getirmekten geri durmadılar.
 18. Sonra Sayın Kadir YAĞIZ’ın Metin ŞAHİN ile ittifak yaparak adaylıktan çekildiğini yaydılar, Sonra 15.000 YTL sonra da 100.000 YTL ye çıkardılar rakamı. Hiç utanmadılar, hiç yüzleri kızarmadı.
 19. Sayın Cengiz YAĞIZ önderliğinde 5 yıl süren ve yalpalamadan devam ettiğimiz mücadelemiz bu ucuz ve sahte iftiralarla sarsılmayacak kadar onurlu ve büyüktür.
 20. Sayın Metin ŞAHİN ve yönetiminin 5 yıldır yaptığı yanlışlar, mali uygulamalar, icraatlar ortadadır. Bunu camia tümüyle bilmektedir.
 21. Sayın Bayram TIRAŞ eleştirilen tüm icraat ve uygulamalarda Metin ŞAHİN ile birlikte hareket etmiş, uygulamaların altına imza atmıştır. Yani her ikisi aslında aynı taraftır. Metin ŞAHİN gitsin de kim gelirse gelsin diyenler bu hususu göz önünde tutmalıdır.
 22. 1 Aralık Pazartesi günü Mali Genel Kurul da herkesin yaklaşımı, samimiyeti ortaya çıkacaktır. Mevcut Metin ŞAHİN-Bayram TIRAŞ yönetiminin mali uygulamaları, bütçeleri, icraatları denetlenecek, didik didik edilecek ve hesabı sorulacaktır.
 23. Sürekli iftiralarla yol almaya çalışan ekibin, Mali Genel Kurul da mevcut yönetimi ibra edip etmemesi seçimin sonucuna direkt etki edecektir.
 24. 1 Aralık 2008 akşamı Sayın Kadir YAĞIZ ve ekibi, şeffaf ve dürüst duruşuyla, etik kurallara riayet etmesiyle ve projeleriyle, her türlü engelleme çalışmaları, iftiralar ve delegelerin tehdit edilmesine rağmen camiadan aldığı büyük desteği sandığa yansıtacak ve 2 Aralık sabahı Taekwondo camiamız yeni bir şafağa uyanacaktır.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.